Polumaraton Ivan Starek – 3,2,1 CENER

I ove smo godine zatvorili trkačku sezonu tradicionalnim 34. Polumaratonom Ivan Starek na dobro poznatoj lokaciji Jarun u odličnoj organizaciji AK Maksimir. Nedjelju 14. studenog 2021. neki će pamtiti kao sivu i kišovitu, a naši školarci kao svoj prvi službeni cener i ujedno dobrodošlicu u trkački svijet.

Od prvih treninga bili su izuzetno marljivi, redoviti i posebni na svoj način. Cijelo trenažno razdoblje davali su sve od sebe i nastojali biti sve bolji i sigurniji u to što rade. S vremenom se stvorila homogena ekipa koja, bez obzira na zdravu želju za natjecanjem, plasmanom i pobjedom, na prvo mjesto stavlja užitak i ljepotu bavljenja trčanjem.

Na ovoj utrci to su pokazali na najbolji mogući način. Ušli su u utrku s respektom, pametno rasporedili snagu i uspješno utrčali u cilj. Koliko su se navukli na trčanje pokazalo se brzo nakon kratkog predaha u cilju s pitanjem: “Kad je iduća utrka?” Zaista možemo biti ponosni na ovogodišnju generaciju školaraca, a razlog za to možete vidjeti u njihovim pojedinačnim istrčanim vremenima, što je ujedno i najljepši način na koji su zahvalili svojim trenerima.

1. Marko Rebić                     0:46:41
2. Nebojša Blanuša              0:47:00
3. Luka Smernjak                  0:55:44
4. Domagoj Perović              0:55:44
5. Dino Novosel                    0:56:31
6. Bojana Marčićev Rebić    1:00:05
7. Andreja Javorić                 1:03:27
8. Klara Pleše Velić               1:03:40
9. Renata Čiček                     1:03:54
10. Lidija Cvetković               1:04:34
11. Klara Penović                   1:08:05
12. Valentina Javorić              1:10:29
+ dvojac koji je trčao prošli vikend na Noćnom ceneru 
1. Matija Guliš                     0:47:40
2. Marko Čolak                    0:53:35

Da tu nije kraj dobroj spremi i sretnim završecima pokazali su i naši članovi KCIPT-a. Nakon duže pauze u prvom dijelu godine povratak ozbiljnim treninzima u drugom doveo je Miroslava Žingora do novog PB-a na 10 km s istrčanim vremenom 0:42:07.

Ovaj put je posebno bila motivirana naša Darija Vrkić koja je izvrsno otrčala u vremenu 0:58:29. S Darijom nema šale kad su ceneri u pitanju, a iznad svega je njena ozbiljnost i pristup trenažnom procesu.

Kao šećer na kraju dolazi naša vrijedna i konzistentna debitantica na polumaratonu Mateja Peharda s istrčanim vremenom 02:04:23. Nakon što je 3 puta popravila vrijeme na ceneru, danas je bila spremna za stepenicu više na koju se s lakoćom popela! Još jednom bravo Mateja! 

Hvala obitelji Budi što uvijek imamo najbolje pozicioniran šator, Mirjani Mandić na fotkanju i svima ostalima koji su došli podržati trkače.

Što reći za kraj nego da možemo biti zadovoljni i ponosni na sve učinjeno i ostvareno!

Objavu pripremila Tonka.
Foto by Mimi.