Neki drugi svijet (ili kako je Sandra istrčala UTMB…i druge priče)

Što reći? Kakvu poruku poslati da se dočara ono što je napravila naša Sandra Juhaz, završivši neslužbeno svjetsko prvenstvo u trailu i san svakog off road trkača? Nastojat ću dobiti neke odgovore od same Sandre kada se vrati u našu lijepu, a do tada po malo o UTMB-u, Naturel Zrmanja Trail-u i Grawe Noćnom maratonu. Da, sve to se događalo ovaj vikend! Opako, zar ne?

UTMB 2019.

Team MOGU DUGO, čiji je Sandra dugogodišnji član

Što reći o samom Ultra Trail Mont-Blanc-u? Prvo, da biste tamo uopće dospjeli morate imati određeni broj kvalifikacijskih, tzv. ITRA bodova, koje možete prikupiti samo na certificiranim utrkama, uz neka dodatna ograničenja. Priznaju se samo utrke sa liste koja je objavljena i bodovi prikupljeni između 1.1.2017. do 31.12.2018. Za najdužu dionicu, onu sa slavnim imenom UTMB, trebate imati minimalno 15 bodova skupljenih u maksimalno 3 utrke, a na utrkama možete dobiti od 1 do 6 bodova, ovisno od njene težine. Za primjer, naši Matija, Kristijan, Iva i Vedran su za finiširanje na Žumberak Ultra Trailu dobili po 3 ITRA boda. Čisto da shvatite koliko se uopće teško kvalificirati na ovu utrku. Nadalje treba imati medicinski certifikat i naravno platiti startninu od 262 EUR. Kada to sve ispunite, dakle u gotovo tri godine, jer proces za ovu godinu je počeo 1.1.2017. trebate se maksimalno spremiti fizički, a o psihi da ne govorimo, jer treba moći savladati 171 kilometar staze oko Mont-Blanc-a sa preko 10000 metara visinske razlike, i sve to napraviti u limitu od 46 sati i 30 minuta.

Profil Sandrine utrke..

Postoje još 4 druge dionice tijekom ovog cijelog eventa sa centrom u Chamonixu (sve lijepo možete vidjeti na odličnoj grafici organizatora koju sam stavio kao naslovnu fotografiju). Redom su to:

 • CCC: utrka na 101 km sa 6100 metara visinske razlike, limit 26:30,
 • TDS: utrka na 145 km sa 9100 visinske u limitu od 42 sata,
 • OCC: utrka na 56 km sa 3500 m visinske i limitom od 14:30h i
 • MCC: 40 km sa 2300 visinske u limitu od 10 sati.
Suze radosnice u cilju i najdraža majica

Više o samoj utrci, utiscima i doživljajima nekada sljedeći tjedan od same Sandre, a inače je spomenutih 171 kilometar prešla za 44:16:07, sa prosječnom brzinom od 3,9 km/h i završila kao 1190. ukupno, kao 91. žena i kao 7. u kategoriji V2F. Start je bio u petak, 30.8.2019. u 18:00 sati, a u cilj je došla danas, u nedjelju, nešto iza 14 sati. Čestitke našoj Sandri, ali i njenoj support ekipi, Team Mogu Dugo, a posebno Zoranu Kurdiji, koji je i sam završio UTMB za 32:49:50!! Bravo!!!

Zoran Kurdija u cilju

Bitno je spomenuti da je na ruti od 56 kilometara, na OCC-u nastupio naš član Goran Marinov i završio utrku za 10:53:11. Bravo Gorane!!

Duboka koncentracija…
Goranov profil utrke i svi relevantni podaci

Naturel Zrmanja Trail 2019.

Kao 7. kolo Continental Treking lige, u njenoj 15. sezoni, jučer, u subotu, 31.8.2019. odigrala se nezaboravna trail pustolovina u zemlji Winnetoua, dolinama rijeke Krupe i Zrmanje. Start i cilj za sve kategorije je bio u Golubiću, a na raspolaganju su bile tri dionice:

 • Challenger Continental: 24 km, 1000 m visinske razlike,
 • Active Adidas Terrex: 13 km, 700 m uspona i silaska,
 • Light Naturel: 7 km, 300 m uspona.

Mi imamo legendarnu ekipu koja već godinama pohodi ovu ligu, sa nekim nevjerojatnim brojem utrka sudjelovanja zaredom, mislim da su Dejan Popek i Milan Komljenović na preko 60 utrka zaredom. U svakom slučaju, naši momci igraju vrlo bitnu ulogu ove godine i u ukupnom poretku, pa se bez ove utrke, koja je već spomenuto 7. kolo ovogodišnje sezone, nalaze vrlo visoko! Vedran Šer je ukupno 3., Branko Kolarek 7., Milan Komljenović 11., Dejan Popek 15. te Zvonko Maduna 62. To je poredak muškaraca, no imamo mi i kraljicu postolja na trail utrkama, te je tako ukupno 4. nakon 6 kola naša Iva Venne! Također od ove godine su u Treking ligu uveli i ekipno bodovanje, pa, pogađate, naši junaci i junakinja imaju Team KCIPT Samobor, koji je, pazite sada, ukupno 4. od preko 500 timova koji su nastupili na bilo kojem kolu. Čisto za usporedbu, nekih 400 bodova iza naših junaka je AK Sljeme. Boduju se 4 najbolja rezultata u svim M i Ž kategorijama. Vidjet ćemo kako će biti nakon što se zbroje rezultati Zrmanje.

Naša hrabra ekipa, a Barić je glumio Branka koji je negdje zujao prije starta…

Još ćemo spomenuti rezultate postignute jučer. Svi naši su trčali na najdužoj dionici, na Challengeru, gdje je trebalo savladati preko 1000 metara visinske razlike na nekih 24 kilometra staze. Vedran je bio 10. muški sa 3:31:32, zatim Iva kao 8. žena sa 4:15:06. 26. muškarac na cilju je bio najbolji slikar među trkačima i najbolji trkač među slikarima, naš jedan jedini i neponovljivi Milan, koji je došao malo iza Ive, kao 26. muški, sa 4:19:41. Dejan i Branko su išli zajedno ili su barem u cilj tako ušli kao 37. i 38. muški sa 4:51:17. U ovoj kategoriji je nastupilo ukupno 93 natjecatelja, a utrku je završilo 86. Na Activu je drugi puta Golubić vidjelo njih 258, dok su tu sreću imala 128 natjecatelja sa Light staze.

GRAWE Noćni Maraton 2019.

Luna trči po Mjesecu

Utrka koju, između ostalih posebnih utrka u našoj županiji i gradu Zagrebu, odlično organizira AK Sljeme, opet je okupila maksimalan dozvoljen broj natjecatelja od 2000, s obirom na prostor starta i cilja oko jezera Bundek na južnoj obali Save. Na jelovniku je bilo kao i obično 5 različitih dionica neuobičajenih duljina, a sve su izvedene iz maratona.

 • Desetinka (4 219,5 m) 
 • 1/4 maraton (10 549 m) ili jedan krug
 • 1/2 maraton (21 097m) dva kruga
 • 3/4 maraton (31 647m) tri kruga
 • MARATON (42 195m) četiri kruga.
izgled spomenutog kruga…

Naše snage je branilo 12 trkačica i trkača i svi su nastupili na jednom krugu iliti 10549 metara dugoj stazi koju su svi uspješno savladali za 50 do 91 minutu.

7/12 naših predstavnika prije starta….

S obzirom na broj njih koji su nastupili izvadio sam njihove rezultate te ih neću pojedinačno nabrajati. Čestitke svima!!

poredak i rezultati naših članova koji su trčali sa malom Lunom u noć

Eto, toliko za ovaj vikend, bilo nas je od Krupe do Chamonixa, nema nas svijet! Samo je jedan KCIPT Samobor!!

ZO

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.