Kako preplivati livadu na 100% trailu

U nedjelju, 28. 11. 2021., kao posljednje kolo ovogodišnje KontinenTrail lige, u šumi Starča u Rakovom potoku održan je 100% Trail.
Trkači su mogli birati jednu od tri staze:

  • rekreativnu od 7,4 km dužine i 195 m kumulativnog uspona
  • kratku od 14,6 km dužine i 470 m kumulativnog uspona
  • dugu od 25 km dužine i 770 m kumulativnog uspona

Nakon kišne subote, ista je takva osvanula i nedjelja pa su se mnogi od trkača ujutro zapitali hoće li otići na utrku ili ostati u toplom krevetu. Oni koji su pobijedili jutarnji trenutak slabosti bili su nagrađeni zanimljivom avanturom trčanja po vodom natopljenoj šumi našeg nedalekog susjedstva. Iako je kiša padala cijelo jutro, kako se bližilo vrijeme starta, sve je više jenjavala pa je tijekom utrke gotovo uopće nije bilo. I to je bilo dobro, jer je ionako bilo previše vode na tlu.

Svaka od staza startala je zasebno. Prvo su na teren krenuli rekreativci, nakon njih trkači na kratkoj stazi, a na kraju i oni koji su se odlučili za dugu. Prije starta je Matija Razum, direktor utrke, savjetovao svim trkačima da ni ne pokušavaju ostati suhi nego je najbolje da se odmah smoče pa se nakon toga nemaju o čemu brinuti. Prva prilika za to ukazala se vrlo brzo u obliku velike vode na stazi (potoka?) koju se nije moglo zaobići nego jedino proći direktno kroz nju.

Slične situacije ponavljale su se još po nekoliko puta po svim stazama, a najduži kontinuirani prolazak kroz vodu bio je na jednoj livadi koja je bila potpuno potopljena.
Unatoč tim gotovo vaterpolskim uvjetima, trkači su uživali u prekrasnoj šumi i pravim šumskim 100% trail stazama i svi su ulazili u cilj oduševljeni avanturom koju su upravo doživjeli.

Među 46 odvažnih na dugoj stazi naš klub nije imao predstavnika. Od 86 natjecatelja na kratkoj stazi, 6 ih je nastupilo pod klupskim imenom, dok smo najbrojniji bili na rekreativnoj s 13 sretnika i sretnica od ukupno 42 natjecatelja. Posebno smo radosni i ponosni što je među ovim našim predstavnicima popriličan broj trkača iz ovosezonske škole trčanja kojima je ovo bilo svojevrsno vodeno trail krštenje.

Ovo su rezultati koje su naši trkači ostvarili:

Na kratkoj stazi:

Muškarci:
14. Petar Delić 1:32:47
41. Matija Kušić 1:53:35

Žene:
9. Aleksandra Galetić 1:55:42
13. Mirela Turk 2:01:33
19. Mirela Resanović 2:05:32
31. Marlena Čuljak Aleksić 2:33:45

Na rekreativnoj stazi:

Muškarci:
2. Marko Celizić 39:33
3. Marko Rebić 46:17
7. Matija Guliš 46:37
9. Dražen Šunjić 49:50
13. Luka Smernjak 56:33
14. Domagoj Perović 1:02:19
17. Nebojša Blanuša 1:09:18

Žene
15. Bojana Marčićev Rebić 1:02:19
16. Darija Vrkić 1:02:22
18. Josipa Šunjić 1:03:47
20. Zrinka Breglec 1:09:17
22. Mirjana Mandić 1:17:01

Uz ovako brojan nastup naših trkača možemo se pohvaliti i činjenicom da su se mnogi naši članovi uključili u organizaciju ove lijepe utrke kao volonteri te nesebično pomogli u njenom ostvarenju.

Nakon zavšetka utrke slijedilo je proglašenje pobjednika.
Kako je ovaj trail ujedno bio i zadnje kolo KontinenTrail lige, tako su na kraju proglašeni i pobjednici cijele ovogodišnje lige. Među nagrađenima je bila i naša Marlena Čuljak Aleksić koja je osvojila 3. mjesto na kratkoj stazi u svojoj kategoriji.
Čestitamo Marleni!

Objavu pripremila Mimi