Sudjelovali smo na PH 12 sati, PoniQ Trail i ZG 10

Prošli vikend 6./7. 11. 2021. je bio bogat trkačkim natjecanjima.  Naši članovi nastupali su na tri glavna dogadjaja. U subotu je na SRC Mladost na Savi održan međunarodni ultramaraton Zagreb 12H, ujedno i Prvenstvo Hrvatske u 12-satnom trčanju u organizaciji AK Sljeme i AK Agram. Ukupno je nastupilo 84 trkača i trkačica, a među njima su bili i naši trkači Kristijan i Davor

Pobjednik u muškoj konkurenciji bio je Zdravko Jadrijev iz MK Marjan sa pretrčanih 146,39 km. U ženskoj konkurenciji pobjedila je Ines Jozić iz UMK Mazator sa pretrčanih 136,37 km. Oboje su postavili nove Hrvatske rekorde u ovoj disciplini. Ovdje vrijedi spomenuti i samoborku Ines Bašić (AK Sljeme) koja je osvojila 2. mjesto sa 128,5 km. Rezultati su stvarno impozantni. Čestitamo pobjednicama i pobjednicima, no, vratimo se našim trkačima.

Klupska ekipa na čelu sa Franjom i trenerom Alenom već su iza 6 sati, po mraku, postavili šator kao klupski okrepni punkt uz atletsku stazu te pripremili sve za početak utrke u 7 sati. Naši dečki krenuli su veselo vrtiti krugove i iz sata u sat išli su uglavnom zajedno. Nakon otprilike 6 sati za našeg Davora nastupaju probavni problemi i on, nakon što je pretrčao 60 km, nažalost, mora odustati. Za to vrijeme Kiki se dobro drži, međutim, nakon otprilike 7 sati trčanja i on zapada u probleme s grčevima koje ipak uspjeva savladati uz pomoć službenih masera, a i podrške članova kluba koji su baš u to vrijeme došli dati podršku. Nakon malog zastoja, Kiki je uspio nastaviti trčati do samog kraja utrke uz dodatne probleme. Unatoč svemu, Kiki je utrku završio s pretrčanih impresivnih 102,29 km.

Službeni rezultati za PH su sljedeći:
23. Kristijan Dolenac 102.29 km
32. Davor Čakanić 60.29 km

Čestitamo našim ultra maratoncima na ovom pothvatu jer ovakvo nešto mogu samo najjači trkači. Posebno pohvaljujemo našeg Franju koji je organizirao postavljanje (i pospremanje) okrepne stanice. Hvala svim članovima koji su došli dati podršku i aktivno navijali za naše trkače.

Prenosimo kratak osvrt s FB-a našeg Kikija:
znači ja jesam i ostajem trail trkač, brda, šume, kamen i sve otalo što trail nosi, to je moj izbor, ovo danas je bio izlet u nepoznato al nekako sam to želio odradit najbolje što mogu za mog, našeg trenera Alena Štefanca, koji je isto tako ovakav format utrke istrčao, meni osobno nije bila muka vrtit se u krug od 1400 m, 12h, ali nakon 7 sati kvadri su odrvenili, nakon 11 sati proradio i želudac, pa i puko žulj, nakraju više nije bilo pravog trčanje, jer tu nisam “doma” niti radim takav tip treninga, nakraju ipak zadovoljan izvedobom, kao i trener (on je uvijek zadovoljan i zaslužan za bilo što da ja otrčim), al jedino što znam, ovo me neće više vidjeti ko trkača, samo ko navijača. 


U nedjelju ujutro održan je i Poniq trail 2021 kao pretposljednje, 6. kolo ovogodišnje Kontinentrail Lige. Neki naši članovi pripomogli su organizaciji, a nekoliko nas je i nastupilo. Po zapadnim obroncima Medvednice trčali su Petar, Franjo, Diana, Marlena i Mirjana te postigli sljedeće rezultate:

Kratka staza 16,3 km 460 mD+
M22. Petar Delić 1:40:53
M26. Franjo Budi 1:43:45
Ž14. Diana Sabljić 2:12:24
Ž24. Marlena Čuljak Aleksić 2:39:29

Rekreativna 6,9 km  235 mD+
Ž22. Mirjana Mandić 1:22:25


I, za kraj vikenda, u nedjelju navečer održana je kultna utrka centrom Zagreba – popularni Zagrebački noćni cener. Naši članovi i ove su godine nastupili u velikom broju, a postignuta vremena najbolje pokazuju koliko se dobro treniralo u proteklom razdoblju:

KCIPT ekipa na ZG cenenru

ZG 10

 • Nenad Koletić 0:41:53
 • Matija Guliš 0:47:40 – Škola trčanja Samobor
 • Petra Crnković 0:47:57
 • Alen Sambolec 0:48:52
 • Mirela Turk 0:51:59
 • Renato Radulović 0:53:39
 • Marko Čolak 0:53:47 – Škola trčanja Samobor
 • Mateja Peharda 0:53:55
 • Dejan Popek 0:56:04
 • Dražen Šunjić 0:58:28
 • Tatjana Petrović Sladetić 0:58:33
 • Marina Perkušić 0:58:41
 • Antonija Kalšan 0:59:28
 • Darija Vrkić 1:00:16
 • Ivan Jerbić 1:02:07
 • Branko Doračić 1:03:16
 • Anita Mahović 1:04:15
 • Nikolina Lehpamer 1:05:08

Čestitamo svima na izvrsnim rezultatima, a posebno ističemo Neneka koji je opet razvalio cener. U popis smo ubacili i vremena naših naprednih školaraca, Matije i Marka, koji su postigli fantastičan rezultat.