Utrka svih utrka 2020.

Složit ćete se sa mnom kako je ova godina za sve nas krenula nepredvidivo i neočekivano. Svašta smo isplanirali i stavili u kalendar za odraditi. Međutim, već na samome startu, morali smo krenuti s odgađanjima naših utrka Samobor Traila, NUGS-a pa tako i početka ŠTS2020 (Škole trčanja Samobor 2020.). No, da ne bismo previše pažnje davali nečemu što je još, na žalost, dio naše svakodnevice, osvrnula bih se na današnji dan, “Utrku svih utrka 2020”. Naravno, radi se o našim ovogodišnjim školarcima koji su bez pogovora odrađivali sve zadatke i izazove stavljene pred njih tijekom proteklih mjeseci priprema.

Početak ovogodišnje ŠTS bio je predviđen za prvi travnja. Ispao je kao prvoaprilska šala koju smo, na žalost, morali odgoditi za dva mjeseca kasnije. Bilo je totalno neizvjesno i do kraja upitno hoće li prijavljeni kanidati doći ili odustati. No, kako nije svako zlo za zlo, na prvom treningu dočekalo nas je pravo čudo! Dvadesetak veselih, odlučnih i entuzijastičnih ljudi željnih promjena i izazova. Već u prvom tjednu inicijalnih treninga pokazali su svoju ozbiljnost i posebnost kao ekipa! Trening za treningom sve manje smo hodali, a sve više trčali. Bilo je tu svega, uglavnom straha od nepoznatog, ali najviše truda i znoja, što je danas rezultiralo izvrsnim finišerima na prvom ceneru!

Danas su naši školarci trebali trčati svoju prvu službenu utrku “Starek” na Jarunu. Kako je utrka otkazana kao i mnoge ove sezone, odlučili smo im organizirati cenera na vlastitom terenu, ništa manje nego Utrku svih utrka 2020. Pitate se zašto je tako nazvana? Pa zato jer je bila organizirana kao prava, do najsitnijih detalja! Izmjerili smo rutu, označili stazu, mjerili vrijeme, treštala je muzika, osigurana je okrepa, podijelili smo diplome, finišerske medalje i, nezaobilazno, napravili čudo fotki za dugo sjećanje. To mogu samo KCIPT-ovci! Naravno, ništa od svega toga bez naših klubaša koji su došli dati podršku navijanjem, a neki i trčanjem. Istaknimo ovdje Krešimira Mandića koji je otrčao polumaraton i ostvario svoj novi PB na toj dionici 1:36:37.

Hvala svima koji ste nas virtualno bodrili jer iz nekog razloga niste mogli doći.

Još jednom čestitke svim školarcima na završetku školice i odlično otrčanim utrkama na 10 km i 5 km.

A ovo su naši ovogodišnji školarci:

 • Tanja Lupret
 • Nikolina Lehpamer
 • Tatjana Liktar Elez
 • Dajana Piplica
 • Vlatka Bradić
 • Jelena Katušić
 • Andrea Cvetko Zdunić
 • Manuela Fatzek
 • Katarina Bošnjak
 • Nikolina Kuharić
 • Stanka Limov
 • Vlatka Šalamun
 • Ivan Jerbić
 • Mateja Peharda
 • Petra Pinjušić
 • Ivana Klarić
 • Petra Lindić

TRČALI SU:

Školarci:

 • Vlatka Šalamun 1:00:45
 • Stanka Limov 1:00:46
 • Ivan Jerbić 1:01:03
 • Manuela Fatzek 1:02:10
 • Andrea Cvetko Zdunić 01:02:22
 • Mateja Peharda 1:03:28
 • Dajana Piplica 1:03:29
 • Katarina Bošnjak 1:05:28
 • Vlatka Bradić 1:05:30
 • Nikolina Lehpamer 1:06:45
 • Tanja Lupret 1:07:41
 • Tatjana Liktar Elez 00:32:27 (5km)


KCIPT-ovci:

Polumaraton:

 • Krešimir Mandić 1:36:37
 • Nenad Koletić 1:33:25 (virtualno)

1 sat:

 • Marko Celižić 13 km
 • Miroslav Žingor 12,56 km
 • Renato Radulović 11 km

Ceneri

 • Mirela Resanović 00:51:32
 • Alen Sambolec 00:52:01
 • Franjo Budi 01:00:00
 • Branko Doračić 1:02:39

Kao šećer na kraju, malo umjetničke slobode…

…zadovoljno se smiješe tri trenera,
zbog dobro otrčanih cenera,
Školarcima je odmor sad jedina briga,
a poslije ih čeka najbolja zimska liga…