Velebit ultra trail 2021.

I ove godine, u nedjelju 20.6., članovi našeg kluba nastupali su na Velebit trailu na raznim stazama po, sad već standardnim, vrućinama koje na Velebitu vladaju u ovo doba godine. Nije bilo lako niti startati, a kamoli završiti utrku kad je već rano ujutro bilo sparno s neugodnih 30 stupnjeva. U takvim uvjetima naši članovi su postigli sljedeće rezultate:

Staza Marathon 42km 2500 mD+
Kristijan Dolenac 7:02:39 sec. M10

Staza Challanger 25 km 1400 mD+
Milan Komljenović 3:59:09 M30
Dejan Popek 4:50:55 M56

Staza Active 17 km i 900 mD+
Sanja Horvatić 4:30:30 Ž34
Sandra Gerber 4:30:31 Ž35

Posebno bismo pohvalili našeg Kikija na izvanrednom rezultatu i osvojenom 10. mjestu u muškoj konkurenciji. Prenosimo Kikijeve dojmove s utrke.

“To je planina koja ti daje i uzima sve, al’ baš takvog ga volim. 42 km znoja, vrućine, sparine i patnje, al’ to su posebni gušti. Teren i dijelovi staze su čisti horor, al’ to je Velebit… pogledi koji oduzimaju dah, a trčanje dušu. Sve u svemu, nešto posebno, i opako teško.”

Naš poznati dvojac Milan i Dejan je uspješno okončao svoj 7. nastup zaredom na velebitskim stazama Treking lige. Dečki su su već navikli na sve brutalnosti Velebita. Kamenjar, vrućina i sparina su njima nešto normalno.

Pohvale za uspješan završetak utrke idu i našim curama Sanji i Sandri kojima nije bilo baš lako na stazi po tako teškim uvjetima.